Хімічні та біологічні загрози, тероризм з використанням ЗМЗ

 Міжнародними правовими документами заборонено застосування хімічної, біологічної та токсичної зброї, але така зброя все ще , час від часу , використовується під час збройних конфліктів, а також терористами. Зростання напруги на Близькому Сході, де були зафіксовані випадки застосування хімічної зброї, а також загострення загроз міжнародного тероризму обумовлюють важливість висвітлення цієї тематики. У даному підрозділі буде присвячено міжнародним зусиллям у сфері забезпечення хімічної та біологічної безпеки, відображенню відповідних заходів у рамках різноманітних міжнародних ініціатив, у т.ч. у рамках комплексної протидії зловмисного використання хімічних, біологічних, радіоактивних та ядерних матеріалів та агентів (ХБРЯ-матеріалів), до яких іноді долучають і вибухові матеріали, отримуючи ХБРЯВ-матеріали. У цьому підрозділі також розглядаються питання протидії терористичним загрозам з використанням зброї та матеріалів масового знищення (ЗМЗ-тероризму).

 

  • Міжнародні правові документи та міжнародні ініціативи щодо заборони та нерозповсюдження хімічної та біологічної зброї, розповсюдженню небезпечних хімічних, біологічних, радіоактивних, ядерних матеріалів (ХБРЯ-матеріалів)
  • Роль та зусилля України з метою виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань у цій сфері
  • Інше

 

Конвенція про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення

 

Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення

 

Авторські права 2024 © НТЦ. Усі права захищені.